Czy wiesz, że tylko 30% osób zatrudnionych w sektorze IT to kobiety? Dlaczego ta liczba jest tak mała? Na to pytanie odpowiedzą nasze gościnie, Adrianna i Wioletta Klimczak – siostry i założycielki Fundacji IT Girls, która wspiera, zrzesza i edukuje dzieci, młodzież oraz kobiety zainteresowane pracą w zawodach technologicznych, w szczególności informatycznych.

W tym odcinku podcastu Smart City Navigators porozmawiamy między innymi o wpływie stereotypów na rozwój dziewczynek, sposobach w jaki świadomy rodzic może przed nimi ochronić swoje dziecko czy długofalowym wpływie stereotypów na całą branżę IT. Zagłębimy się w temat szkodliwych stereotypów w odniesieniu do dziewczynek i omówimy je w podziale na różne etapy ich rozwoju – od najmłodszych lat przedszkolnych aż po wybór kierunku studiów czy drogi kariery zawodowej.

Nie zabraknie również porad dla rodziców – Adrianna i Wioletta Klimczak podpowiedzą Wam czego świadomy rodzic powinien się wystrzegać oraz jak może chronić swoją pociechę przed negatywnym wpływem niesamowicie głęboko zakorzenionych w społeczeństwie stereotypów na temat kobiet w branży IT. Hasłem przewodnim odcinka jest.. GIRL POWER!

O nas:
Smart City Navigators to podcast, w którym poruszamy tematy związane z innowacjami, zrównoważonym rozwojem i technologią. Tworzy go dla Was NaviParking, technologiczny startup, którego misją jest wykorzystanie najnowszych technologii do wcielania wizji smart city w życie i wywierania pozytywnego wpływu na miasta i ich mieszkańców. Do udziału w projekcie zapraszamy ekspertów z najróżniejszych dziedzin, od prawa, przez projektowanie UX aż do analityki trendów, którzy pomagają słuchaczom zagłębić się w złożony świat miast przyszłości i zrozumieć wszystkie aspekty technologiczne dotykające tej koncepcji.

Obserwuj nas w social mediach:

📲 Instagram:
📰 Linkedin:
✍️ Facebook:
🚗 Zajrzyj na naszą stronę internetową, aby zarezerwować miejsce parkingowe i dowiedzieć się więcej o ofertach abonamentów parkingowych:
&

Dowiedz się więcej o inteligentnych rozwiązaniach parkingowych:
🚗Parking firmowy:
🧳Sektor hotelarski:
🌎Publiczne API:

Likes: 0

Views: 2